Gość specjalny – Dorota Sumińska w Białymstoku!

Przedszkole Na Zielonej Górce zaprasza rodziców z dziećmi w wieku od 2 do 4 lat

i wszystkich innych zainteresowanych

na spotkanie w ramach Dni Otwartych z DOROTĄ SUMIŃSKĄ !

[Not a valid template]

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa do 18 marca br. pod adresem: rejestracja-pzg@wp.pl

UWAGA! Przedłużamy termin rejestracji oraz nadsyłania prac do 20 marca br.!!

Zapraszamy także dzieci spoza naszego przedszkola do udziału w Konkursie Plastycznym “Dzieciaki i Zwierzaki”, którego rozstrzygnięcie odbędzie się na ww. spotkaniu.

Istnieje możliwość nabycia książek Doroty Sumińskiej z autografem!

Już 21 marca 2013 roku nasze Przedszkole odwiedzi Pani Dorota Sumińska, znana pisarka, dziennikarka, behawiorysta zwierzęcy, z zawodu lekarz weterynarii i autorka wielu książek m.in. „Szczęśliwy pies”, „Szczęśliwy kot”, „Do serca przytul psa”, „Jak wychować dziecko, psa, kota i faceta”, „Wierzę w jeże”. Prowadziła też mnóstwo programów telewizyjnych i radiowych tj. „Zmiana pana”, „Zwierzowiec”, „Wierzę w zwierze”. Współpracuje również z czasopismami m.in. „Mój pies”, „Polityka”.

Jest osobą o niezwykłym sercu zarówno do ludzi jak i zwierząt. Jej dom daje schronienie 9 psom i 11 kotom, a do niedawna też dla niewidomego jeża. Wszystkie zwierzęta zamieszkujące w rodzinnym domu Pani Doroty potrzebują pomocy, są chore, kalekie albo bardzo stare.

Pani Dorota odwiedza Białystok pierwszy raz od kilkunastu lat i będzie  gościem w naszej Placówce. Jej wizyta rozpocznie kolejne działania związane z  rozwojem naszego przedszkola. Obok realizacji wychowania prozdrowotnego i proekologicznego chcemy kształtować u naszych dzieci  zachowania promujące postawy prozwierzęce.

Pierwszym krokiem będą zajęcia dogoterapeutyczne prowadzone z odpowiednio przygotowanymi psami – Kimoną (grzywacz chiński) i Peją (Golden Retriever). W przyszłości w naszym  „zwierzyńcu” zamieszkają inne zwierzęta.

Kolejnym – rozwijanie postaw wobec świata zwierząt. Chcemy aby nasi wychowankowie byli wrażliwi, empatyczni i odpowiedzialni. Opieka i zabawy ze zwierzętami jak najbardziej sprzyjają kształtowaniu takich postaw a w przyszlości – mamy nadzieję – przełożą się nie tylko na relacje ze światem przyrody ale też z innymi ludźmi.

Nasza akcja „Dzieciaki i zwierzaki” została objęta przez Panią Dorotę Sumińską honorowym patronatem.

OGŁASZAMY KONKURS PLASTYCZNY “DZIECIAKI I ZWIERZAKI”! ROZSTRZYGNIĘCIE ODBĘDZIE SIĘ NA SPOTKANIU Z PANIĄ DOROTĄ 21 MARCA 2013. Zapraszamy dzieci od 3 do 4 lat spoza naszego przedszkola.

Do wygrania książki Doroty Sumińskiej z autografem i inne niespodzianki!

Więcej szczegółów w Regulaminie konkursu – Regulamin konkursu Dzieciaki i Zwierzaki

Przedłużyliśmy termin nadsyłania prac do 20 marca!