Kuchnia/Żywienie

________________________________________________________________________________________            Jadłospis wrzesień, październik, listopad 2019r.

jadłospis jesienny 2019

Nasze przedszkole posiada własną kuchnię, spełniającą wymagania sanitarne oraz bhp. Panie kucharki codziennie przyrządzają smaczne, domowe posiłki.

Uwzględniamy potrzeby żywieniowe dzieci z alergiami pokarmowymi. Zachęcamy dzieci do poznawania nowych smaków, ale nie zmuszamy do jedzenia. Stawiamy na kreatywność, również na talerzu, dlatego nasze posiłki nie są nudne 😉

Organizujemy kółka zainteresowań o tematyce kulinarnej, na których wpajamy wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

Jesteśmy uczestnikami kampanii na rzecz zdrowego żywienia w przedszkolach “Zdrowy Przedszkolak.org”

Nie stosujemy gotowych przypraw typu “Vegeta”, kostek rosołowych i innych “gotowców” z polepszaczami smaku i glutaminianem sodu. Preferujemy wszelkiego rodzaju zioła oraz dodatki naturalne. Niektóre z nich hodujemy we własnym zakresie. Sami wypiekamy pyszny domowy chleb. Cukier staramy się zastępować miodem oraz innymi naturalnymi składnikami, a słodycze bakaliami i innymi zdrowymi przekąskami.

Jadłospis przedszkolny jest zgodny z obowiązującymi normami żywieniowymi przewidzianymi dla dzieci w wieku przedszkolnym. Pory posiłków są stałe (w wyjątkowych sytuacjach, jak np. wycieczka dopuszczamy możliwość przesunięcia godzin).

Śniadanie

Zupa

Drugie danie

Podwieczorek

W ciągu dnia zapewniamy dzieciom napoje na każdą ich prośbę: świeżą wodę mineralną, herbatę lub kompot.

Produkty zawierające alergeny:

Załącznik II –ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Alergeny- załącznik 2    – (kliknij, aby przeczytać)