Dlaczego my?

Przedszkolaki

„Mów dziecku, że jest dobre,
że może, że potrafi…”
(J. Korczak )

 

 

Przedszkole na Zielonej Górce to nowoczesna placówka położona w Białymstoku na terenie osiedla domów szeregowych Zielona Górka przy ul. Weneckiej 1 w sąsiedztwie osiedli: Starosielce, Zielone Wzgórza.

Nadzór nad nami sprawuje Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Posiadamy 6 sal, w których znajdzie się miejsce dla ponad 80 dzieci w grupach od ok. 6 do maksymalnie 18 osób.

Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat z Białegostoku oraz gmin sąsiadujących z naszym miastem.

Przyjmujemy także dzieci niepełnosprawne z orzeczeniem poradni psychologiczno-pedagogicznej. Oferujemy fachową opiekę dzieciom z autyzmem, m.in. dogoterapię, integrację sensoryczną, opiekę neurologopedy, psychologa. 

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 – 17:00 z możliwością dopasowania godzin funkcjonowania do potrzeb rodziców.

Zielona Górka to idealne miejsce dla Twojego dziecka. Położenie w pobliżu lasu i łąk, przestronne sale, własna zdrowa kuchnia, ogród warzywny, wykwalifikowana kadra oraz szeroka oferta zajęć w ramach czesnego.

Promujemy wychowanie prozdrowotne …

 • Zdrowe, pełnowartościowe posiłki – dzięki własnej profesjonalnie wyposażonej kuchni masz pewność, że posiłki Twojego dziecka są urozmaicone, pełnowartościowe i sporządzane z produktów wysokiej jakości – [kliknij aby dowiedzieć się więcej]
 • Sprawność ruchowa – szeroki zakres zajęć ogólnorozwojowych, tanecznych, korekcyjnych oraz zabawy na świeżym powietrzu to tylko wybrane propozycje z naszej oferty.
 • Sport to zdrowie – posiadamy mini boisko do piłki nożnej, na którym odbywają się zajęcia z trenerem oraz salkę do zajęć ruchowych, gdzie odbywają się zajęcia sportowe i ogólnorozwojowe.
 • Opieka medyczna – regularna kontrola zdrowia naszych podopiecznych przez sprawdzonych specjalistów (lekarza rodzinnego oraz stomatologa).

Promujemy wychowanie proekologiczne…

 • Kontakt z naturą – pragniemy, aby dzieci wyrosły na świadomych i odpowiedzialnych za swoje środowisko ludzi. Wiemy, że już od najmłodszych lat należy uczyć je postaw proekologicznych oraz respektowania praw przyrody.
 • Mały farmer – na terenie przedszkola znajduje się ogródek warzywny, w pielęgnacji którego pomagają nasi podopieczni.
 • Ekologiczne środki czystości – dbamy o czystość naszych pomieszczeń głównie za pomocą środków przyjaznych dla środowiska, ograniczając zbędną chemię do minimum.
 • Segregacja śmieci – prowadzimy segregację śmieci i tym działaniem dajemy przykład dzieciom.
 • Prowadzimy zbiórkę zużytych baterii, makulatury oraz plastikowych nakrętek na szczytne cele.

Promujemy wychowanie prozwierzęce…

 • Kontakt ze zwierzętami – dzieci mają możliwość przebywania ze zwierzętami, przez co uczą się wrażliwości oraz odpowiedniego zachowania przy istotach żywych:
 1. Dogoterapia – prowadzimy zajęcia terapeutyczne z udziałem odpowiednio szkolonych psów.
 2. Rybki akwariowe.
 • Akcje pomocy – w miarę możliwości staramy się wspierać różnego rodzaju instytucje, zajmujące się pomocą dla zwierząt.

Ideą naszego przedszkola jest budowanie wspólnoty
opartej na wzajemnym zaufaniu i akceptacji
oraz wychowanie zdrowych i szczęśliwych dzieci.