Dlaczego my?

 

„Mów dziecku, że jest dobre,
że może, że potrafi…”
(J. Korczak )

 

Przedszkole Na Zielonej Górce to nowoczesna placówka położona przy ul. Weneckiej 1 w Białymstoku w dzielnicy Starosielce, w sąsiedztwie Zielonych Wzgórz oraz osiedla domów szeregowych Zielona Górka.

To idealne miejsce dla Twojego dziecka położone w pobliżu lasu i łąk. Wyróżnia nas: własna zdrowa kuchnia, ogród warzywny i sad, wysoko wykwalifikowana kadra oraz szeroka oferta zajęć w ramach czesnego.

W placówce wyodrębnionych jest 6 funkcjonalnych sal dydaktycznych, w których znajduje się miejsce dla ponad 80 dzieci w grupach od ok. 12 do maksymalnie 18 osób. Zajęcia dodatkowe prowadzone są w sali gimnastycznej, sali do integracji sensorycznej, gabinetach terapeutycznych oraz na placu zabaw i boisku do piłki nożnej.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 – 17:00 z możliwością dopasowania godzin do potrzeb rodziców. Przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat z Białegostoku oraz sąsiadujących gmin.

Dzieciom z autyzmem i innymi trudnościami, posiadającym orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego zapewniamy profesjonalną terapię. Więcej informacji znajduje się tu: Zajęcia dodatkowe/terapie [kliknij].

Nadzór pedagogiczny nad nami sprawuje Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Promujemy wychowanie prozdrowotne …

 • Zdrowe, pełnowartościowe posiłki – dzięki własnej profesjonalnie wyposażonej kuchni masz pewność, że posiłki Twojego dziecka są urozmaicone, pełnowartościowe i sporządzane z produktów wysokiej jakości. Uwzględniamy wszelkie potrzeby indywidualne związane z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi. – [kliknij aby dowiedzieć się więcej]
 • Sprawność ruchowa – szeroki zakres zajęć ogólnorozwojowych, tanecznych, korekcyjnych oraz zabawy na świeżym powietrzu to tylko wybrane propozycje z naszej oferty.
 • Sport to zdrowie – posiadamy mini boisko do piłki nożnej, na którym odbywają się zajęcia z trenerem oraz salkę do zajęć ruchowych, gdzie odbywają się zajęcia sportowe i ogólnorozwojowe.
 • Opieka medyczna – kontrola uzębienia naszych podopiecznych przez stomatologa, który przeprowadza lakowanie zębów za zgodą rodziców (odpłatnie). 

Promujemy wychowanie proekologiczne…

 • Kontakt z naturą – pragniemy, aby dzieci wyrosły na świadomych i odpowiedzialnych za swoje środowisko ludzi. Wiemy, że już od najmłodszych lat należy uczyć je postaw proekologicznych oraz respektowania praw przyrody.
 • Mały farmer – na terenie przedszkola znajduje się ogródek warzywny, w pielęgnacji którego pomagają nasi podopieczni.
 • Ekologiczne środki higieniczne – w miarę możliwości staramy się stosować papier toaletowy bez zbędnej chemii (nieperfumowany, makulaturowy).
 • Segregacja śmieci – prowadzimy segregację śmieci i tym działaniem dajemy przykład dzieciom.
 • Prowadzimy zbiórkę zużytych baterii, makulatury oraz plastikowych nakrętek na szczytne cele.

Promujemy wychowanie prozwierzęce…

 • Kontakt ze zwierzętami – uczymy dzieci wrażliwości oraz odpowiedniego zachowania przy istotach żywych; dzieci mają możliwość obserwowania rybek akwariowych; prowadzone są zajęcia o tematyce przyrodniczej, w ramach których obserwują otaczający nas świat owadów. Na wycieczkach mają okazję obserwować wiele gatunków zwierząt z bliska.
 • Akcje pomocy – w miarę możliwości staramy się wspierać różnego rodzaju instytucje charytatywne: Fundacja Kotkowo, Fundacja Pomóż Im.

Ideą naszego przedszkola jest budowanie wspólnoty
opartej na wzajemnym zaufaniu i akceptacji
oraz wychowanie zdrowych i szczęśliwych dzieci.