Dlaczego my?

 

„Mów dziecku, że jest dobre,
że może, że potrafi…”
(J. Korczak )

 

Przedszkole Na Zielonej Górce to nowoczesna placówka położona przy ul. Weneckiej 1 w Białymstoku w dzielnicy Starosielce, w sąsiedztwie Zielonych Wzgórz oraz osiedla domów szeregowych Zielona Górka.

To idealne miejsce dla Twojego dziecka położone w pobliżu lasu i łąk. Wyróżnia nas: własna zdrowa kuchnia, ogród warzywny i sad, wysoko wykwalifikowana kadra oraz szeroka oferta zajęć w ramach czesnego.

W placówce wyodrębnionych jest 6 funkcjonalnych sal dydaktycznych, w których znajduje się miejsce dla ponad 80 dzieci w grupach od ok. 12 do maksymalnie 18 osób. Zajęcia dodatkowe prowadzone są w sali gimnastycznej, sali do integracji sensorycznej, gabinetach terapeutycznych oraz na placu zabaw i boisku do piłki nożnej.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 – 17:00 z możliwością dopasowania godzin do potrzeb rodziców. Przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat z Białegostoku oraz sąsiadujących gmin.

Dzieciom z autyzmem i innymi trudnościami, posiadającym orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego zapewniamy profesjonalną terapię. Więcej informacji znajduje się tu: Zajęcia dodatkowe/terapie [kliknij].

Nadzór pedagogiczny nad nami sprawuje Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Promujemy wychowanie prozdrowotne …

 • Zdrowe, pełnowartościowe posiłki – dzięki własnej profesjonalnie wyposażonej kuchni masz pewność, że posiłki Twojego dziecka są urozmaicone, pełnowartościowe i sporządzane z produktów wysokiej jakości. Uwzględniamy wszelkie potrzeby indywidualne związane z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi. – [kliknij aby dowiedzieć się więcej]
 • Sprawność ruchowa – szeroki zakres zajęć ogólnorozwojowych, tanecznych, korekcyjnych oraz zabawy na świeżym powietrzu to tylko wybrane propozycje z naszej oferty.
 • Sport to zdrowie – posiadamy mini boisko do piłki nożnej, na którym odbywają się zajęcia z trenerem oraz salkę do zajęć ruchowych, gdzie odbywają się zajęcia sportowe i ogólnorozwojowe.
 • Opieka medyczna – kontrola uzębienia naszych podopiecznych przez stomatologa, który przeprowadza lakowanie zębów za zgodą rodziców (odpłatnie). 

Promujemy wychowanie proekologiczne…

 • Kontakt z naturą – pragniemy, aby dzieci wyrosły na świadomych i odpowiedzialnych za swoje środowisko ludzi. Wiemy, że już od najmłodszych lat należy uczyć je postaw proekologicznych oraz respektowania praw przyrody.
 • Mały farmer – na terenie przedszkola znajduje się ogródek warzywny, w pielęgnacji którego pomagają nasi podopieczni.
 • Ekologiczne środki higieniczne – w miarę możliwości staramy się stosować papier toaletowy bez zbędnej chemii (nieperfumowany lub makulaturowy). Wyeliminowaliśmy butelkowaną wodę, używany specjalny filtr do wody, przez co ograniczyliśmy ilość zużytego plastiku oraz ograniczyliśmy ryzyko narażenia dzieci na szkodliwe dla zdrowia substancje. Wodę przechowujemy w szklanych pojemnikach.
 • Segregacja śmieci – prowadzimy segregację śmieci i tym działaniem dajemy przykład dzieciom.
 • Prowadzimy zbiórkę plastikowych nakrętek na szczytne cele.

Promujemy wychowanie prozwierzęce…

 • Kontakt ze zwierzętami – uczymy dzieci wrażliwości oraz odpowiedniego zachowania przy istotach żywych; dzieci mają możliwość obserwowania rybek akwariowych; prowadzone są zajęcia o tematyce przyrodniczej, w ramach których obserwują otaczający nas świat owadów. Na wycieczkach mają okazję obserwować wiele gatunków zwierząt z bliska.
 • Akcje pomocy – w miarę możliwości staramy się wspierać różnego rodzaju instytucje charytatywne: Fundacja Kotkowo, Fundacja Pomóż Im.

Ideą naszego przedszkola jest budowanie wspólnoty
opartej na wzajemnym zaufaniu i akceptacji
oraz wychowanie zdrowych i szczęśliwych dzieci.