PRZEDSZKOLE ZAMKNIĘTE OD 16.03. DO 25.03.2020 !

Informujemy, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W związku z tym nasze przedszkole będzie funkcjonowało i zapewni opiekę w dniach 12.03., 13.03.2020, natomiast od najbliższego poniedziałku 16.03.2020 placówka będzie ZAMKNIĘTA !
Dzień Otwarty przewidziany na 12.03. przesunięty zostanie na inny termin.
W razie jakichkolwiek zmian i nowych wytycznych, będziemy Państwa informować.

PONIŻEJ WYTYCZNE MINISTERSTWA W ZWIĄZKU Z ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĄ:

Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 

Dodaj komentarz